Klára Spilková před turnajem v Holandsku: Jedu si pro výhru!

Klára Spilková se po o vybojovaném šestém místě na Turkish Airlines Ladies Open v Beleku se chystá na další turnaj evropské série LET. Tentokrát na nizozemský Deloitte Ladies Open, který začíná 23. května. „Cítím se dobře, jedu si tam pro výhru,“ slibuje devatenáctiletá česká golfistka. V Turecku to dlouhou dobu vypadalo na vítězství, závěr ale ovládla Francouzka Valentine Derreyová. Šestým místem zopakovala své maximum z loňského turnaje v britském Denhamu.

Tentokrát se Spilková chystá dobrý výkon předvést znovu a udržet si jej až do úplného konce: „Přípravu jsem nepodcenila, rozhodně jsem nezahálela. Kromě golfu jsem trénovala i v posilovně. A také navštívila mou psycholožku Hanu Jenčovou,“ říká s úsměvem. „Golf je hodně o psychice, takže si ráda nechám poradit od odborníka,“ vysvětluje Spilková, která na okruhu LET hraje již čtvrtou sezonu. „S Klárkou jsme trénovaly údery, ale spíše rekreačně, aby si od toho turnajového stresu oddechla,“ prozradila Kateřina Radostová, která Spilkovou právně zastupuje a často si spolu chodí zahrát i potrénovat.

Přípravy na důležité třídenní „dámské“ klání musela navíc sportovkyně proložit i povinnostmi: „Měla jsem do toho všeho i několik sponzorských povinností, ale hlavně školu. Šla jsem se podívat k maturitám, abych věděla, co mě čeká.“

Program Kláry Spilkové v následujících dnech:

  • Deloitte Ladies Open, Holandsko (23.-25.5.)
  • Slovak Ladies Open, Slovensko (19.-22.6.)
  • ISPS Handa Ladies European Masters, Anglie (3.-6.7.)
  • Ladies German Open presented by Marriott, Německo (17. – 20.7.)
  • Honma Pilsen Golf Masters, Česká republika (25.-27.7.)

Přidej komentář